Historie

Historie činnosti firmy sahá již do roku 1982, kdy jsem šil první plachty na windsurfing a o něco později na své vlastní rogallo. Od roku 1990 jsem se zabýval především výrobou plachet na závěsné kluzáky (rogalla) a ultralehká letadla. Současně jsem také již okrajově šil i plachty na plachetnice. A to nejenom na kajutové, ale také na závodní třídové .

Firmu O sails s.r.o. jsem založil v roce 2000 jako nutnost osamostatnění a zahájení výroby vlastních designů plachet. Své předchozí zkušenosti s výrobou potahů na rogala a ultralighty a následné spolupráce s firmou Fiala sails jsem doplnil o praktické dovednosti ve firmě Quantum sails v Itálii, kde jsem strávil několik týdnů jak při návrhu plachet, tak při jejich výrobě. Ke všemu samozřejmě neodmyslitelně patří nenahraditelné zkušenosti ze závodního jachtinku. Ať už na Optimistu, Evropě, Finnu, Firebalu a později na Café 24, Thompsonu 7.5, 8.3 nebo Melgesu 24.

Všechny tyhle „drobnosti“ přispěly k tomu, že už více jak 25 let vyrábíme v naší firmě plachty na plachetnice a snažíme se být v tomto segmentu stále lepší a lepší a neustále sledovat novinky v oboru a zapracovávat je do naší výroby.

Trošku později jsme do našeho výrobního sortimentu přidali různé perseniky na plachty a celé lodě, různé doplňky především na plachetnice. Dnes se dá říci, že vše, co se nechá ušít, tak dokážeme.

Plachty jsme schopni dělat o velikosti RC plachetnic až po 15-ti metrové plachetnice.

O sails s.r.o.

Zdabořská 604
261 01  Příbram 5 - Zdaboř

tel: 318 635 194
mob: 602 487 300